Niezbędna na wakacje… odpowiednia walizka

Niezbędna na wakacje… odpowiednia walizka

Niezależnie czy lecisz samolotem, płyniesz statkiem, czy jedziesz własnym samochodem – przyda ci się dobra, wakacyjna walizka.

Z jednej strony, powinna być odpowiednio pojemna, łatwa w transporcie, zapewniająca bezpieczeństwo przechowywanym w niej rzeczom. Z drugiej strony, gdy podróżuje się razem z innymi ludźmi, wygląd walizki jest dość istotny. Nie na tyle, żeby całe lotnisko odwróciło się w twoją stronę, gdy wchodzisz do hallu, ale wystarczająco, żeby każda osoba, obok której przechodzisz, pokiwała głową z uznaniem.
 
Dzięki charakterystycznemu wzorowi w paski, walizek marki Rimowa nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Oferta zawiera 12 linii, każda z nich posiada modele różnej wielkości i pojemności. Można też dobrać sobie ulubiony kolor walizki. W modelach oficjalnych i biznesowych do wyboru są stonowane czernie, błękity, brązy, beże. Dodatkowo linia Bossa Nova jest dostępna wyłącznie w kolorze zielonym (oliwkowym). Wszystkie inne przebija jednak linia Salsa Air ze swoimi jasnymi i radosnymi fioletami (ultra violet), zieleniami (lime green), błękitami (ice blue, navy blue). Opisy wszystkich modeli (wymiary, pojemność, elementy typu: rączka teleskopowa, kółka, oryginalny zamek) znajdziesz na oficjalnej stronie producenta. Ciekawostka: po wejściu na stronę, zobaczysz stylizowaną panoramę lotniska (sala odlotów, poczekalnia, pokój pilotów) z wieloma postaciami-podróżnikami. Obok każdego/każdej z nich stoi inna walizka Rimowa. To bardzo dobry przykład pokazania klientom sugerowanych modeli: młody menedżer podróżuje ze srebrnym Topasem, małżeństwo siedzi obok dwóch sztuk Limbo, elegancki dżentelmen wchodzi do sali z podręczną Topas Stealth, a obok pilota znajduje się oczywiście srebrny Pilot. W Polsce walizki Rimowa możesz nabyć w salonie w warszawskiej Galerii Mokotów, a u naszych zachodnich sąsiadów (Drezno, Cottbus, Berlin, Lipsk) znajduje się wiele punktów sprzedaży.
 
Na znacznie krótsze czasowo wypady (np. weekendowe wycieczki do Rzymu lub Paryża) walizki są odrobinę nieporęczne. Co innego podręczna torba z niepodrabialnym charakterem, do której wrzucisz kilka drobiazgów, np. Caracalla 1947 Lusso Monza. Historia tej torby jest nieodłącznie związana z wyścigami Formuły 1, a dokładnie z włoskim torem Monza, zwanym świątynią sportów motorowych i pełniącym rolę domowego wyścigu słynnego zespołu Scuderii Ferrari. Do tego toru nawiązuje kolorystyka i krój torby, przywodząc na myśl klasyczne wyścigi z lat 50. ubiegłego wieku. Panie nosiły je w drodze na tor, podczas popołudniowych przechadzek po mieście, a także na wieczornych przyjęciach VIP-ów. Torba jest tworzona ręcznie, na indywidualne zamówienie we włoskiej Toskanii. Posiada dożywotnią gwarancję producenta na elementy wykończeniowe (szwy, zamki, dopasowania). Z zapasem spełnia wymogi linii lotniczych co do bagażu podręcznego (wymiary: 52x33x25 cm). Torbę można nabyć, zamawiając na stronie producenta Caracalla1947.com lub w sklepie GiftVault.com.
 
Z kolei wyjątkową propozycją dla panów jest walizka Swaine Adeney Briggs Bond. Jest to unikalna walizka z kilku powodów. Po pierwsze, korzystał z niej filmowy James Bond, agent Jej Królewskiej Mości, w filmie pt. Pozdrowienia z Rosji.  Po drugie, jest to walizka przygotowywana dokładnie na potrzeby właściciela. W sprzedawanych egzemplarzach producent nie umieszcza wewnątrz żadnych dodatków, znajduje się w niej zupełnie pusta przestrzeń. Po przesłaniu listy przedmiotów i ubrań, które będzie przewoził w walizce jej przyszły właściciel, firma montuje kieszenie, paski, uchwyty etc. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale w tym przypadku klient ma stuprocentową pewność, że wszystkie niezbędne mu rzeczy zmieszczą się w walizce i będą w niej absolutnie bezpieczne. Spakowane rzeczy nie będą przemieszczać się po niej, nic się nie wyleje ani nie zgniecie.
 
Adres strony i sklepu internetowego producenta to swaineadeneybrigg.com.
 
Mariusz Ludwiński