BASOWISZCZA 17-18 lipca 2015

Basowiszcza to Festiwal Muzyki Młodej Białorusi odbywający się raz w roku w drugiej połowie lipca na leśnej polanie Boryk w pobliżu miejscowości Gródek, nieprzerwanie od 1990 roku. Nazwa pochodzi od БАС, białoruskiego akronimu nazwy organizatorów (Белару́скае Аб’ядна́ньне Студэ́нтаў, Biełaruskaje Abjadnańnie Studentaŭ), do którego dołączono formant -išča (pol. -isko).

ETNOKRAKÓW

Największe święto muzyki etnicznej w Europie będzie miało miejsce w Krakowie już 5 lipca 2015 i potrwa 6 dni. Impreza zostanie zainaugurowana specjalnym koncertem pt. „Visegrad Circles”.

Noc Żywych Bębnów 2015

Dnia 19 czerwca 2015 r. o godzinie 19.30 w łódzkim Art Inkubatorze będzie miało miejsce wielkie uderzenie. Afrykańskie bębny stanowiące nierozłączny element tamtejszej kultury przywędrowały do centralnej Polski dzięki ich pasjonatowi – Wojciechowi Pęczkowi.

Ethno Port 2015 – Wszyscy jesteśmy migrantami

Ethno Port to największe i zarazem najpopularniejsze w Polsce święto nurtu określanego mianem world music. Ósma edycja Festiwalu, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca br. w Poznaniu, przyniesie ze sobą aż 18 koncertów odbywających się na trzech poznańskich scenach: plenerowej na parkingu przed zamkiem cesarskim, w Sali Wielkiej i na Dziedzińcu Zamkowym. W bogatym programie, poza koncertami, zaplanowano również pokazy filmowe, spotkania i warsztaty.

Festiwal Legend Rocka W Dolinie Charlotty (23 maja, 3-4 lipca 2015 r.)

Festiwal W Dolinie Charlotty odbywa się już od ośmiu lat w rzeczonej Dolinie, malowniczym zakątku Polski położonym w województwie pomorskim, niedaleko Słupska. Jego charakterystyczną cechą jest podział na dwie lub więcej odsłon: terminów, w których odbywają się festiwalowe koncerty. Najczęściej jeden wypada w lipcu, a drugi w sierpniu każdego roku. Mniej w tym zamysłu organizatorów, a więcej – wolnych dat w kalendarzu zapraszanych wykonawców.