10. Festiwal Filmowy Pięć smaków 2016

W tym roku odbędzie się już 10. edycja popularnego i lubianego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Projekcje odbędą się w Warszawie w dniach 16-23 listopada br. Festiwal stanowi coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej.

I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych

W dniach 19-21 czerwca 2015 r. Elbląg stanie się stolicą polskiego serialu. W tym terminie odbędzie się bowiem pierwsza edycja Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, której organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” we współpracy z Telewizją Polską, Narodowym Centrum Kultury oraz władzami województwa warmińsko-mazurskiego.

Za wulkanem. Ixcanul – wielki zwycięzca 8. edycji festiwalu PKO Off Camera

Sezon festiwalowy rozpoczął się na dobre. W stolicy małopolski trwa Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Muzyki Filmowej zakończył się ostatniego dnia maja, a PKO Off Camera trzy tygodnie wcześniej. Ostatnie, nieco obco brzmiące wydarzenie, które w tym roku zmieniło partnera tytularnego na „PKO”, pomimo swoich rozmiarów i dużej popularności zaskakuje świeżym, niszowym spojrzeniem na medium filmowe, a obok znanych tytułów organizatorzy odsłaniają przed publicznością perełki zagubione w morzu komercyjnego przemysłu filmowego.

 

Czy samochody latają? – „Szybcy i Wściekli 7”

Średnia ocena „Szybkich i Wściekłych 7” z ponad 12 tys. głosów wynosi 8 (bardzo dobry) na 10 w skali Filmwebu. Biorąc pod uwagę fakt, że premiera w Polsce miała miejsce 10 kwietnia 2015 r., jest to nie lada osiągnięcie. Film ten jest prawdziwym dowodem na to, że samochody jednak potrafią latać, a prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy.