10. Festiwal Filmowy Pięć smaków 2016

W tym roku odbędzie się już 10. edycja popularnego i lubianego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Projekcje odbędą się w Warszawie w dniach 16-23 listopada br. Festiwal stanowi coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej.

Wystawa "Ćwiczenia z kreatywności" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Jak przełamać rutynę systemu edukacyjnego, w którym nauczanie ex cathedra i przyswajanie faktów są nadal głównymi formami zdobywania wiedzy?
Sięgając do przykładów ze sztuki i architektury, wystawa „Ćwiczenia z kreatywności” pokazuje, jak otwarte i uczestniczące formy uczenia się, takie jak różne techniki montażu, ćwiczenia ruchowe, utopijne modele architektoniczne, gry oparte na komunikacji niewerbalnej czy kolektywne działania mogą stać się inspiracją dla wyobraźni oraz początkiem budowania eksperymentalnych i demokratycznych wspólnot.

Warsaw Summer Jazz Days 2016

Już po raz 25. odbędzie się, organizowany przez Mariusza Adamiaka, festiwal Warsaw Summer Jazz Days. Wszystkie koncerty w SOHO Factory, ul. Mińska 25.

Cykl festiwali Wschód Kultury 2016

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. Projekt realizowany jest przy współpracy z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Udział we wszystkich koncertach, wystawach, pokazach filmowych i warsztatach jest bezpłatny.

I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych

W dniach 19-21 czerwca 2015 r. Elbląg stanie się stolicą polskiego serialu. W tym terminie odbędzie się bowiem pierwsza edycja Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, której organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” we współpracy z Telewizją Polską, Narodowym Centrum Kultury oraz władzami województwa warmińsko-mazurskiego.