II Letni Festiwal Operowy

II Letni Festiwal Operowy
Lato to okres wakacji dla większości artystów oraz fanów opery i muzyki klasycznej. Wyjątkiem są wielkie wydarzenia, jakie stanowią Festiwal Wagnerowski w Bayreuth oraz – od niedawna – Letni Festiwal Operowy
W tym roku koncerty odbędą się w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia br. w kilku miastach Polski oraz Niemiec. Uczestnicy Festiwalu będą mogli obejrzeć dwie wielkie sztuki – operę „Nabucco” Giuseppe Verdiego oraz przedstawienie „Włoska Gala Operowa”.
 
„Nabucco” to jedna z najpopularniejszych oper świata. Dzieje narodu żydowskiego przebywającego w niewoli babilońskiej, będące kontekstem walki o władzę i miłość, poruszają słuchaczy w wielu krajach, które w swej historii doświadczyły prześladowania z rąk innych nacji. Chór Va, pensiero słyszał na pewno każdy, kto choć trochę interesuje się muzyką klasyczną. Utwór ten zbiera największE owacje publiczności i zwykle jest bisowany po przedstawieniu.
 
„Włoska Gala Operowa” to natomiast propozycja „lżejsza”. Składające się na nią arie z oper m.in. „Aidy”, „Cyrulika sewilskiego”, „Traviaty” prezentują całą gamę emocji: radość, smutek, miłość, gniew, ciekawość, arogancję (oczywiście: Figaro). Wszystko po to, by je głęboko przeżyć – afirmując życie w różnych jego odcieniach.
 
Plan koncertów prezentuje się następująco:
* 31 lipca, Warszawa – opera „Nabucco” Giuseppe Verdiego,
* 1 sierpnia, Kielce – Włoska Gala Operowa,
* 2 sierpnia, Opole – Włoska Gala Operowa,
* 3 sierpnia, Wrocław – Włoska Gala Operowa,
* 4 sierpnia, Szczecin – Włoska Gala Operowa,
* 6 sierpnia, Bochum – opera „Nabucco”,
* 7 sierpnia, Drezno – opera „Nabucco”,
* 8 sierpnia, Steinbach – opera „Nabucco”,
* 9 sierpnia, Plauen – opera „Nabucco”.
 
Więcej informacji, w tym dokładnie miejsca koncertów, znajdziesz na oficjalnej stronie Festiwalu: www.letnifestiwaloperowy.pl, sekcja BILETY.

Mariusz Ludwiński