Festiwal Legend Rocka W Dolinie Charlotty (23 maja, 3-4 lipca 2015 r.)

Festiwal Legend Rocka W Dolinie Charlotty (23 maja, 3-4 lipca 2015 r.)
Festiwal W Dolinie Charlotty odbywa się już od ośmiu lat w rzeczonej Dolinie, malowniczym zakątku Polski położonym w województwie pomorskim, niedaleko Słupska. Jego charakterystyczną cechą jest podział na dwie lub więcej odsłon: terminów, w których odbywają się festiwalowe koncerty. Najczęściej jeden wypada w lipcu, a drugi w sierpniu każdego roku. Mniej w tym zamysłu organizatorów, a więcej – wolnych dat w kalendarzu zapraszanych wykonawców.
Fani klasycznego rocka, którzy lubią raz na jakiś czas wybrać się poza miasto, nie mają na co narzekać. W trakcie ośmiu dotychczasowych edycji mogli uczestniczyć w koncertach takich gwiazd, jak Bob Dylan, Fish, Ian Anderson, Carlos Santana, Alice Cooper, Ray Manzarek i Robby Krieger, Deep Purple, Saxon czy Omega.
 
Również w tym roku Festiwal Legend Rocka zapewni fanom mnóstwo atrakcji muzycznych w  trzech odsłonach. Pierwsza odbędzie się już 23 maja br. w Warszawie (tak, tak, to nie pomyłka). W Teatrze Imka (ul. Konopnickiej 6) wystąpi bluesowo-rockowy zespół Ten Years After. Na drugą i trzecią odsłonę organizatorzy zapraszają już na miejsce, do Doliny Charlotty. W dniach 3-4 lipca na scenie Charlottowego amfiteatru zagrają ZZ Top (3 lipca) oraz Carlos Santana (4 lipca). Dla Santany będzie to powrót do Doliny, gdzie po raz pierwszy wystąpił w 2013, z miejsca podbijając publiczność.

Wreszcie wielka gratka dla tych, którzy z łezką w oku wspominają takie hity jak „Stairway to Heaven”, „Immigrant Song”, czy „Kashmir”. Dnia 21 lipca na jedynym koncercie w Polsce pojawi się Robert Plant wraz z zespołem The Sensational Space Shifters.

Oprócz koncertów Dolina Charlotty oferuje przybywającym gościom mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych: przejażdżki konne, kajaki, rowery wodne, park linowy, spa, centrum wypoczynkowe, zoo oraz fokarium. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 
Mariusz Ludwiński