Polskie legendy rocka w Łodzi – Top Łódź Festiwal (9 sierpnia 2015)

Polskie legendy rocka w Łodzi – Top Łódź Festiwal (9 sierpnia 2015)
Do Polski chętnie przyjeżdżają światowej sławy zespoły, które w latach 1970-1980 święciły triumfy na listach przebojów muzyki popularnej i muzyki rockowej. Czar wspomnień z młodości, okazja do spotkania dawno niewidzianych znajomych, a także – nie zapominajmy! – wysoka jakość utworów przyciągają widzów na koncerty w różne rejony Polski: od gór po wybrzeże.
Nie znaczy to jednak, że polscy fani zapomnieli o rodzimych wykonawcach. Wręcz przeciwnie, nasi artyści – do których mamy wielki sentyment – również oferują nam wysłuchanie na żywo klasycznych hitów polskiej muzyki rozrywkowej.
 
Świetną okazją, by spotkać wiele zespołów polskich w jednym miejscu, są wakacyjne festiwale muzyczne. Jednym z nich jest łódzki Top Łódź Festiwal, który ma ambicję stać się corocznym świętem rocka i popu. Choć w tym roku odbędzie się jego debiutancka edycja – organizatorzy nie przewidują dla siebie taryfy ulgowej. Dokładają starań, by spełnić oczekiwania widzów. Dlatego 9 sierpnia 2015 na świeżo odnowionym Stadionie Miejskim (MOSiR) w Łodzi pojawi się ścisła czołówka polskich gwiazd.
 
Okres wakacyjny powinien być dobrą okazją, by w tym właśnie czasie wielu miłośników muzyki przyjechało na festiwal. Wśród wykonawców znajdziemy takie zespoły, jak: Ira, Ziyo, Urszula, Rezerwat, Róże Europy, Mr. Zoob, Big Day, Turbo, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Martyna Jakubowicz, Oddział Zamknięty. A podobno lista jeszcze nie jest zamknięta. Cały koncert przewidziany jest na 3-4 godziny, a zespoły zaprezentują swoje największe przeboje. Żadnych wypełniaczy – jak zapewnia Krzysztof Maciaszczyk, prezes Atlas Areny, współorganizator festiwalu. Jeśli tylko dopisze pogoda, to szykuje się naprawdę dobra zabawa.
 
Bilety można nabywać na portalach zajmujących się dystrybucją biletów na różne imprezy kulturalne i sportowe.
 
Mariusz Ludwiński