Dookoła świata z Grupą MoCarta

Dookoła świata z Grupą MoCarta
Dnia 9 maja we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław) odbędzie się występ niezwykłego kwartetu smyczkowego z komediowym zacięciem i muzyczną fantazją, czyli Grupy MoCarta.
 
KONCERT
 
Dnia 9 maja we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław) odbędzie się występ niezwykłego kwartetu smyczkowego z komediowym zacięciem i muzyczną fantazją, czyli Grupy MoCarta. Jest to ich kolejny występ w Polsce w ramach prezentacji najnowszego programu rozrywkowego pod tytułem „Ale Czad!”. Program zadebiutował już ubiegłego lata, więc jest jeszcze okazja, żeby zobaczyć występ tej grupy. Mnóstwo pozytywnych komentarzy widzów gwarantuje nam dobrą zabawę.
 
Humor muzyków jest o tyle wyjątkowy, że trafia do praktycznie każdego słuchacza. Kiedyś w Stanach Zjednoczonych komikom z aspiracjami telewizyjnymi powtarzano: jeśli chcecie otrzymać choćby 5-minutową wstawkę, wasz materiał musi być „clean” – czyli bez wyrazów, bez aluzji, bez skomplikowanych gier słownych. Taki, który może obejrzeć także siedmiolatek wraz z rodzicem. I ani przez moment rodzic nie poczuje się zażenowany, że jego pociecha to ogląda.
 
Taki właśnie jest humor proponowany przez Grupę MoCarta. Główną osią przedstawienia są utwory muzyczne, które w zaskakujący (a przez to zabawny) sposób są komentowane i kontrastowane przez muzyków. Oglądając choćby skecz „Jak zaimponować kobietom” (lub „Imponować kobiecie”), dowiadujemy się, jak zainteresować wybrankę swoją osobą. Nie wystarczy, że wspaniały wirtuoz odegra słynną melodię miłosną – musi się on jeszcze równocześnie z odgrywaniem melodii wykazać zdolnością rytmicznego podbijania piłeczki pingpongowej! Tego typu rozrywka trafia i do osób młodych, i do starszych widzów. Trzeba znać nieco melodii z muzyki klasycznej, ale w zupełności wystarczy kojarzyć (niekoniecznie wraz z  tytułami) te najbardziej znane, np. arię z Carmen, Bolero Ravela, Cztery Pory Roku.

Dokładne daty i miejsca innych występów Grupy MoCarta w najbliższym czasie (kwiecień, maj, pierwsza połowa czerwca) znaleźć można na stronie http://www.grupamocarta.art.pl/event, na której dostępna jest też opcja kupna biletu online.

Mariusz Ludwiński