Pobij rekord z Jimim Hendrixem i Nigelem Kennedym

Pobij rekord z Jimim Hendrixem i Nigelem Kennedym
Dnia 1 maja 2015 r. we Wrocławiu odbędzie się koncert Nigela Kennedy’ego, wirtuoza skrzypiec słynącego z nieszablonowego wyglądu i repertuaru.
 
KONCERT
 
Dnia 1 maja 2015 r. we Wrocławiu odbędzie się koncert Nigela Kennedy’ego, wirtuoza skrzypiec słynącego z nieszablonowego wyglądu i repertuaru. Choć posiada on klasyczne wykształcenie muzyczne, to nie stroni od muzyki popularnej. Kennedy nagrał wiele płyt i koncertował z wieloma zespołami jazzowymi, m.in. z polskim zespołem klezmerskim Kroke, oraz brał udział w projekcie Hendrix Experience, w ramach którego przygotował własne interpretacje kilku klasycznych utworów najsłynniejszego gitarzysty z Seattle.
 
Nigel Kennedy często odwiedza Polskę. Tym razem zjawi się na zaproszenie organizatorów festiwalu „Thanks Jimi”, gromadzącego fanów twórczości Hendrixa. Jeśli więc wychodząc do pracy, nucisz riff z „Highway Chile”, podczas relaksującej kąpieli chodzi Ci po głowie „Foxy Lady”, a swojej pociesze na dobranoc serwujesz wersję a cappella „Little Wing”, to już wiesz, jak w tym roku będziesz obchodzić Święto Pracy. Nie zaszkodzi też, gdy weźmiesz ze sobą gitarę.

Instrument będzie potrzebny, ponieważ w ramach festiwalu odbędzie się próba pobicia rekordu Guinessa we wspólnej grze na gitarach. Obecny rekord został ustanowiony również podczas festiwalu „Thanks Jimi”, rok temu. Licznik ekspertów z Guiness World Records zatrzymał się na 7344. Czy obecność Nigela Kennedy’ego i innych gości specjalnych pomoże przebić tamto osiągnięcie? Przekonamy się o tym już 1 maja.
 
Utworem obowiązkowym do zaliczenia rekordu jest „Hey Joe”. Jeśli masz ochotę przyłączyć się do bicia rekordu, to kartę zgłoszeniową uczestnika znajdziesz na stronie festiwalu:  http://www.heyjoe.pl/component/content/article/29-czym-jest-gitarowy-rekord-guinnesa.html.
Zarejestrować można się też za pomocą aplikacji mobilnej, dostępnej na tej stronie. Aplikacja pomaga również w ćwiczeniu rekordowego utworu.

Film promujący wydarzenie znajdziesz na stronie festiwalu oraz na YouTube: https://youtu.be/DKdp8dlbN3A


Mariusz Ludwiński