Regaty wielkich żaglowców w Szczecinie

Regaty wielkich żaglowców w Szczecinie
Miłośnicy szybkich pojazdów i brania zakrętów z poślizgiem już szykują się na tegoroczny  lipcowy 72. Rajd Polski (2-5 lipca) oraz czerwcowe (20-21) i sierpniowe (15-16) edycje Drift Masters GP.
Zwolennicy mniej hałaśliwej rywalizacji powinni natomiast zakreślić czerwonym flamastrem w swoich klendarzach długi weekend 11-14 czerwca (czwartek-niedziela). Wtedy w Szczecinie odbędzie się żeglarskie święto pod nazwą Baltic Tall Ships Regatta 2015 – Regaty Wielkich Żaglowców.

Zgodnie z programem regat będzie możliwe nie tylko zwiedzanie, ale i rejsy na jednostkach. W piątek, sobotę i niedzielę dostępnych będzie 14 jednostek z 19 (te większe, klasy A i B). Oprócz zwiedzania organizatorzy przygotowali mnóstwo innych rozrywek: wieczorne koncerty muzyczne artystów popularnych (20-23) oraz całodzienne koncerty na scenie szantowo-folkowej (12-19), przedstawienia teatralne, strefa sportu, pokazy audiowizualne, strefa dziecięca i wesołe miasteczka, oraz część cateringowa: tawerny, stoiska handlowe i gastronomiczne. A do tego świeże, morskie powietrze przez 24 godziny na dobę. Jeśli zamierzasz się wybrać, pamiętaj o ochronie przed słońcem: krem i kapelusz są niezbędne.
 
Wydarzenie rozpoczyna się w czwartek, gdy do portu szczecińskiego przypłynie większość zaproszonych jednostek. Podczas poprzedniej edycji ci, którzy planowali przyjazd dopiero w piątek, mogli oglądać powitania żaglowców dzięki streamowi na żywo z kamery internetowej, zainstalowanej na nabrzeżu. Transmisję internetową oglądało wtedy kilka milionów osób z całego świata. Miejmy nadzieję, że i w tym roku będzie taka możliwość.

Oficjalna strona regat: tallships.szczecin.eu.
Źródło zdjęcia: Tall Ships Szczecin 2013, fot. Adam Nurkiewicz
 Mariusz Ludwiński