Polecane rowery miejskie

Polecane rowery miejskie
Z nadejściem nowego sezonu rowerowego producenci prezentują swoje najnowsze modele. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna nowej maszyny, oto wybrane dla ciebie propozycje.
W szerokiej ofercie firmy Specialized warto polecić wielofunkcyjne damskie rowery krosowe. Wystarczy zdemontować błotnik i bagażnik, aby typowy rower miejski stał się rasowym rowerem terenowym. Jest to rozwiązanie dla ciebie, jeśli często jeździsz po mieście oraz po podmiejskiej okolicy. Modele z serii Ariel oferują dedykowany osprzęt dla kobiet (specjalne siodełko, uchwyty i długość ramion korby), amortyzowany widelec do wygodnej jazdy po wybojach, lekka rama, która nie wymaga wielkiej siły do przepchnięcia w wyjątkowo opornym błocie lub piachu. Widełki cenowe: 1899-4099 zł. Adresy sklepów i dealerów znajdziesz na stronie Specialized.com, w zakładce Sklep/Dealer Locator na dole strony.
 
Kross mocno promuje linie rowerów górskich, ale można znaleźć też bardzo ciekawą ofertę miejską. City to kolorowe modele z przednim koszem, idealne do przewożenia niewielkich toreb, plecaków albo książek. Cruiser wyróżniają się niestandardową ramą oraz grubymi rurkami podtrzymującymi błotniki. Modo to rowery (wyłącznie dla pań!) skonstruowane do relaksowego przemieszczania się w ulicznym zgiełku. Ich przeciwieństwem jest linia Urban, czyli rowery dla ceniących sobie minimalizm i szybkość w dotarciu na miejsce. Ceny: od 1299 zł do 2099 zł, plus model Urban Inzai za 3099 zł. Katalog z kolekcją na rok 2015 oraz adresy sklepów dostępne są na stronie Kross.pl.
 
Cannondale to producent, którego bez obaw można nazwać „swojskim”. A to dzięki trzem wersjom językowym oficjalnej strony i trzem sieciom sprzedaży: polskiej, czeskiej, słowackiej. Tak jak wszyscy inni poważni producenci, Cannnondale oferuje kilka grup rowerów (górskie, szosowe, damskie, miejskie, dziecięce) plus akcesoria i odzież. Wśród rowerów miejskich warto zwrócić uwagę na klasyczny Bad Boy, którego energiczna prezencja pozwala korzystać z niego niczym z podrasowanego samochodu street-racing, Contro z ciekawym rozwiązaniem tylnego widelca oraz Hooligan ze zmniejszonymi kołami, który faktycznie wygląda dość „agresywnie” w porównaniu do innych „grzecznych” modeli. Ceny: od 3399 do 7999 zł. Lista sklepów w Polsce, w Czechach i na Słowacji jest dostępna w głównym menu strony www.cannodale.com.

rowery
 
Trek to producent, który odważnie mówi: „Świat jest twoją siłownią”. Choć oferuje również rowery rekreacyjne i miejskie, to każdy z modeli „kipi” energią. W linii miejskiej można wybierać między modelami Dublin (podstawowy, z błotnikami, bez bagażnika), Daytona (z błotnikami i bagażnikiem, rama męska), St. Tropez/Rome/Toulouse (jak Daytona, ale z ramą damską) i Copenhagen (z przednim uchwytem na kosz, wersja męska i damska). Fantastyczną ofertą Trek jest tzw. rower doczepiany: długa zaokrąglona rura łączy rower rodzica z półrowerem dziecka (kierownica, siodełko, rama bez przedniego widelca, tylne koło z widelcem), dzięki czemu może ono jechać „samodzielnie” i w pełni bezpiecznie. Bardzo ciekawy pomysł na dłuższe wycieczki z dziećmi lub dla dzieci, które jeszcze nie umieją same jeździć. Ceny rowerów miejskich: od 2499 do 5299 zł. Sklep znajdujący się w Twojej lokalizacji znajdziesz na stronie www.trekbikes.com w zakładce Sprzedawcy.
 
Scott to ciekawy producent sprzętu sportowego, który posiada nie tylko ofertę letnią – rowery, ale też zimową: narty wraz z szerokim wyborem akcesoriów i odzieży. Wśród rowerów fantastycznie prezentują się modele Plasma (szosowe i do triathlonu), Gambler i Voltage (do downhillu/freeride’u), oraz kobiece Contessa. Ceny katalogowe już od 1999 zł. Lista sklepów: u góry strony głównej www.scott.pl w zakładce Lista Dealerów. Jeśli wybór roweru sprawia ci trudność (co nie jest dziwne z powodu wielości sposobów użytkowania i dostępnych modeli na rynku), Scott pomoże ci zrobić to tak, jak należy. Scott Fitting System by Radlabor to system pomiaru parametrów użytkownika i dopasowania roweru do jego ciała i potrzeb komunikacyjnych. Jest to ważne szczególnie dla osób, które korzystają z roweru wyczynowo, leczniczo, a także dla wszystkich, którzy lubią czuć się dopieszczeni przez sprzedawcę. Aktualnie system jest dostępny w trzech punktach w Polsce: w Krakowie, Gdyni i Warszawie. Dokładne dane znajdziesz na stronie firmy w zakładce Produkty, Bike Fitting.
 

Mariusz Ludwiński