Mikołajki 2015: relaks nad jeziorem i samochodowy rajd Polski 2-5 lipca 2015 r.

Mikołajki 2015: relaks nad jeziorem i samochodowy rajd Polski 2-5 lipca 2015 r.
Najlepsze wakacyjne miejscowości i obiekty turystyczne potrafią przyciągnąć każdego chętnego. Młodszych i starszych. Kobiety i mężczyzn. Leżakowiczów i biegaczy. Miłośników ptasiego kwilenia i fanów ryku silników. Mikołajki spełniają ten warunek: można się cudownie zrelaksować w żeglarskiej stolicy Polski (jak głosi slogan na stronie oficjalnej miasta), jak również z zapartym tchem śledzić zmagania kierowców wyścigowych podczas 72 Rajdu Polski – w dniach 2-5 lipca 2015 r.

rajd

Jeśli ktoś brał udział w którejś z edycji wcześniejszych, nie trzeba go specjalnie namawiać ani zachęcać do wybrania się na tegoroczną imprezę. Dla tych, którzy do tej pory nie mieli chęci lub okazji, motywacją mogą być kierowcy-uczestnicy rajdu. Organizatorzy zadbali, by na liście startowej pojawiły się znakomite nazwiska: aktualny mistrz świata i lider klasyfikacji mistrzostw WRC – Sebastien Ogier, wicemistrz świata – Jari Matti Latvala (ciekawostka: w wieku 8 lat otrzymał od ojca pierwszy samochód, a w wieku 10 lat ćwiczył jazdę na zamarzniętym jeziorze), obecny wicelider mistrzostw – Mads Ostberg, a także Robert Kubica i prawdopodobnie Krzysztof Hołowczyc. Będzie zatem co oglądać i komu kibicować.
 
Jeśli martwi cię nieco kurz i pył, ponieważ wolisz bardziej sterylne otoczenie, nic straconego. Organizatorzy przewidzieli to, tworząc ofertę VIP dla najbardziej wymagających widzów. Dzięki niej wejdziesz nie tylko do wszystkich stref kibica usytuowanych na trasach odcinków specjalnych, ale też do specjalnych stref VIP umiejscowionych na Punktach Widokowych oraz na Mikołajki Arenie (podczas trzech Super Odcinków Specjalnych). Widzowie VIP mają zapewniony catering, parking oraz upominki rajdowe. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale dla początkującego fana może być najlepsze.
 
Film reklamujący rajd znajdziesz na oficjalnym profilu na YouTube pod adresem:
 
Mariusz Ludwiński