Warsaw Summer Jazz Days 2016

Już po raz 25. odbędzie się, organizowany przez Mariusza Adamiaka, festiwal Warsaw Summer Jazz Days. Wszystkie koncerty w SOHO Factory, ul. Mińska 25.

Cykl festiwali Wschód Kultury 2016

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. Projekt realizowany jest przy współpracy z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Udział we wszystkich koncertach, wystawach, pokazach filmowych i warsztatach jest bezpłatny.

Genesis. Fotografie Sebastião Salgado W CSK w Lublinie

„Genesis” to fotograficzna podróż w głąb planety – ekspedycja, by na nowo odkryć góry, pustynie i oceany, zwierzęta i ludy, którym udało się – jak dotąd – uciec przed wpływem współczesności. Ziemie i życie wciąż jeszcze nieskalanej planety. Jednocześnie „Genesis” to projekt, który zwraca uwagę na czasy obecne. Prezentując zapierające dech w piersiach piękno „zaginionego” świata, któremu cudem udało się przetrwać, artysta pokazuje to, co jest zagrożone i wskazuje na to, co wspólnie musimy uratować.

Big Book Festival 2016

Czwarta edycja Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania rozpocznie się w piątek, 10 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca. W tym roku jedynemu międzynarodowemu festiwalowi książki, jaki odbywa się w Warszawie, towarzyszy hasło wielka ucieczka | the great escape.

Aerofestival 2015 – akrobaci nad poznańskim niebem

Ponad 500 godzin akrobacji i blisko 90 maszyn w powietrzu – tak w telegraficznym skrócie można zapowiedzieć Aerofestival, który odbędzie się 13 i 14 czerwca 2015 r. na poznańskiej Ławicy. Wśród zaproszonych zespołów, które na dwa dni opanują niebo nad stolicą Wielkopolski, są prawdziwe gwiazdy: Turkish Stars, Baltic Bees, The Flying Bulls Aerobatic Team i Fire Birds.

Noc Kultury w Lublinie 6-7 czerwca 2015 r.

Po ogólnopolskiej Nocy Muzeów na mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto turystów czeka kolejna noc pełna kulturalnych wrażeń. Już po raz dziewiąty odbędzie się tam Noc Kultury – tym razem na piedestale znajdą się sztuki wizualne.

Noc Muzeów 2015 – 15-16 maja 2015 r.

Kolejna edycja Nocy Muzeów w Polsce już w ten weekend. W dniach 15-16 maja br. w kilkudziesięciu miastach muzea, galerie, kina, teatry, pracownie oraz wiele innych instytucji kultury stanie otworem przed nocnymi zwiedzającymi. Czego tym razem nie można opuścić?
 

Bilety do teatru za grosze? – 11 maja 2015 r.

Życie teatralne w Polsce przekroczyło już ćwierć tysiąclecia. Nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia kulturalnego bez teatru, instytucji publicznej, która jest niejako odpowiednikiem kultury wysokiej, ale czy tylko dla „wyższych sfer”? Kultura masowa otacza nas z każdej strony, oferując prawdziwy kulturowy misz-masz, a naprzeciw tym działaniom wychodzi dzisiaj teatr, który, co prawda posługując się podobnymi narzędziami promocyjnymi, zaprasza jednak widza do uczestnictwa w „prawdziwej” sztuce.

Photo Art Medica 2014

Zapraszamy Was do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej PhotoArtMedica 2014 organizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie