Cykl festiwali Wschód Kultury 2016

Cykl festiwali Wschód Kultury 2016
Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. Projekt realizowany jest przy współpracy z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Udział we wszystkich koncertach, wystawach, pokazach filmowych i warsztatach jest bezpłatny.
Idea jaka przyświeca całemu wydarzeniu to przede wszystkim: poznawanie każdej kultury na nowo, zagłębianie się w ich nadzwyczajną i niepowtarzalną sztukę i tradycje. Ponadto, festiwal umożliwia wymianę doświadczeń oraz współpracę przede wszystkim na płaszczyźnie artystycznej.
 
Od 23 do 26 czerwca Rzeszów zaprasza na Europejski Stadion Kultury. Lublin chwali się wydarzeniem Inne Brzmienia Art’n’Music Festival (6-10 lipca), a Białystok od 1 do 4 września zaprasza na Inny Wymiar.


 
W dniach 25-29 września w Białymstoku w ramach Wschodu Kultury odbędzie się natomiast festiwal „Inny Wymiar”.  Program festiwalu wpisuje się w sześć bloków tematycznych: Inny Wymiar Muzyki, Inny Wymiar Teatru i Tańca, Inny Wymiar Sztuki, Inny Wymiar Filmu, Inny Wymiar Mody oraz Inny Wymiar Społeczności.


Projekt powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, organizowane w ramach Wschodu Kultury, jest wolny. Szczegóły na stronie wschodkultury.eu.