Noc Kultury w Lublinie 6-7 czerwca 2015 r.

Noc Kultury w Lublinie 6-7 czerwca 2015 r.
Po ogólnopolskiej Nocy Muzeów na mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto turystów czeka kolejna noc pełna kulturalnych wrażeń. Już po raz dziewiąty odbędzie się tam Noc Kultury – tym razem na piedestale znajdą się sztuki wizualne.
„Rowerowy Lublin” – stowarzyszenie lublińskich kolarzy przygotuje atrakcyjny pokaz sportowo-artystyczny, zdecydowanie nie tylko dla fanów jazdy na rowerze. Wykonawcy przystroją swoje pojazdy różnorodnymi lampkami, odblaskami, świetlikami i przejadą ulicami miasta. Zapowiada się niesamowite przeżycie zarówno dla oglądających rozświetloną jazdę, jak również dla samych jej uczestników.

Swój wkład w budowanie kulturalnego ducha miasta będą mieć także najmłodsi. Dzięki zapałowi przedszkolaków skwer przy ul. Farbiarskiej stanie się podczas Nocy Kultury 2015 kolejnym wartym odwiedzenia miejscem na mapie Lublina. Tym razem będzie można podziwiać wykonane ze słoików kolorowe lampiony, podkreślające urok malowniczej okolicy.

Ale nie tylko instalacje świetlne zamienią tę Noc w wyjątkowe wydarzenie. Równie duże znaczenie będzie miała muzyka, która rozbrzmi w wielu miejscach miasta. Egzotycznie będzie dzięki Cafe Mi Musica. W Zielonym Ogrodzie Restauracji Gramofon przy ulicy Jezuickiej w ramach „Muzyki Świata” goście usłyszą prawdziwe bogactwo gatunków, stylów i rytmów. Największą zaletą będzie zdecydowanie otwartość organizatorów na nowości i różnorodność proponowanych brzmień.

Na Starym Mieście będzie można posłuchać koncertu prowadzonego przez Ryszarda Bazarnika, który sam zagra na bębnach. Wyjątkowy eksperyment artysty ma polegać na wzbiciu się muzyków w powietrze. Przymocowani do sprzętu wspinaczkowego zagrają – dosłownie – na ścianie lubelskiego Trybunału.

To tylko niektóre inicjatywy muzyczne tej Nocy. Poza tym w Lublinie wystąpią Pablopavo i Ludziki oraz Marcin Świetlicki. Znajdzie się także coś dla miłośników ludowych dźwięków – zespół „Sławiniacy” nie tylko zaśpiewa, ale także zatańczy.

Poza światłem i muzyką na odkrycie czeka mnóstwo innych atrakcji. Kulturalna energia nie skupi się wyłącznie w centrum miasta – warto zwiedzić także jego zakamarki. Noc Kultury 2015 już z 6 na 7 czerwca. Tylko w Lublinie!
 
Program Nocy Kultury 2015 oraz szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia:
 
Weronika Wertelecka

noc kultury