Czerwcowe wystawy psów rasowych

Czerwcowe wystawy psów rasowych
Kundelkom nie można odmówić uroku. Świetnie sprawdzają się w roli piesków domowych i towarzyszy dziecięcych zabaw.
Natomiast dla celów reprezentacyjnych, zawodowych (jak np. psy pasterskie lub do polowań), oraz hodowlanych rodowód i zdobyte nagrody są równie ważne, co ułożony charakter. Jeśli jesteś (lub planujesz być, bo dziecko się doprasza) fanem psów rasowych, to czerwcowe weekendy oferują sporo okazji do zobaczenia „najlepszych z najlepszych”.

Jeśli nie masz faworyta konkretnej rasy, to najlepiej, abyś zjawił się na wystawie zbiorczej wszystkich ras. Wtedy porównasz wyglądy piesków i ich ceny. Wystawy krajowe (polskich hodowców) odbędą się w Kaliszu i Raciborzu (7 czerwca br.), Jeleniej Górze (14 czerwca), Gdyni (21 czerwca). Na wystawy międzynarodowe zapraszają: Kraków (20-21 czerwca) oraz Szczecin (27-28 czerwca).
 
Najbardziej pracowite psy pasterskie (z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła) zobaczysz 14 czerwca w Lublinie. Jeśli interesują cię pinczery, sznaucery, molosy (np. dogi, mastify, owczarki), szwajcarskie psy do bydła, to zaznacz w kalendarzu następujące daty: 14 czerwiec (Lublin), 21 czerwiec (Kraków), 27 czerwiec (Lubieszyn). Miłośnicy terierów powinni zjawić się w Lubieszynie 28 czerwca na dedykowanej wystawie 3 grupy FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej). Najbardziej reprezentacyjne szpice i psy w typie pierwotnym (grupa 5) zobaczysz w Lublinie 14 czerwca. Fani psów do polowań (aporterów, płochaczy, dowodnych) powinni stawić się w Nowym Sączu już w pierwszy weekend czerwca (w dniach 6-7). Wtedy odbędzie się krajowa wystawa grupy 8 FCI.
 
Jeśli szukasz mniej dynamicznego kompana, który podobnie jak Ty lepiej czuje się w domowych pieleszach niż w leśnych ostępach, na wystawy psów ozdobnych i do towarzystwa (grupa 9) zapraszają: Racibórz (6 czerwca), Nowy Sącz (7 czerwca), Wrocław (13 czerwca), Kraków (20 czerwca).

dog 

Ogólny kalendarz wraz z linkami do stron ze szczegółowymi informacjami o poszczególnych wystawach znajduje się pod tym linkiem: www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2015.
 
Mariusz Ludwiński