Wakacje w Egipcie

Piramida Cheopsa, Sfinks – strażnik piramid, pustynia, Nil, palmy, słońce i Morze Czerwone – powodów, dla których turyści z całego świata przyjeżdżają do Egiptu, jest tak wiele, ilu istnieje turystów. Sama mogłabym wymienić około dwudziestu powodów, które sprawiły, że ten północnoafrykański kraj skradł moje serce.

Głębia smaku brandy

Każda brandy to trunek niezwykły. Zachwyca kolorem, zapachem i aksamitnym smakiem, w którym można wyczuć aromat owoców, orzechów, a nawet kakao.

Odrodzeni w wodzie

Pływanie wymaga systematyczności i samodyscypliny, a jeśli spełni się te warunki, nagroda jest niezwykła. Trenując siatkówkę, nie da sie uniknąć wybitych palców; zerwane więzadła to uraz typowy dla narciarzy, a na basenie… można sie tylko napić wody. – Woda odciąża stawy i reguluje oddech. Pływanie to sport na całe życie – zachwalają lekarze-pływacy, którzy każdą wolną chwilę spędzają w wodzie.

„… Żeby móc marzyć…”

Doktor nauk medycznych, neurolog epileptolog, kierownik Zakładu Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, sekretarz Polskiego Towarzystwa Epileptologii – Ałbena Grabowska – daje przykład, jak pięknie można połączyć medycynę i pasję literacką.

Polecane rowery miejskie

Z nadejściem nowego sezonu rowerowego producenci prezentują swoje najnowsze modele. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna nowej maszyny, oto wybrane dla ciebie propozycje.

Wimbledon od kuchni

Co roku, w drugiej połowie czerwca odbywają się dwa tenisowe święta. Ulubione przez nas wszystkich Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i najstarszy turniej świata na kortach Wimbledonu. Zbieżność terminów – idealna. Obie imprezy to najwyższa ranga w swojej kategorii. Każda długo wyczekiwana, obie dostarczają mnóstwo emocji. Po prostu perła i perełka w tenisowym środowisku.

Camperem przez Norwegię

O swojej niezwykłej rodzinnej podróży opowiada dr n. med. Grzegorz Czelej.

Norwegia – kraj słynący z fiordów, zorzy polarnej, niesamowitej przyrody i Lofotów, raj dla miłośników nurkowania. Pomysł, by przejechać ją camperem, okazał się początkiem niezapomnianej wyprawy.

Mzungu i pesa, pesa i Mzungu

Afryka wyciąga rękę po pomoc. Odtrącanie tej ręki nie przyniesie nic dobrego. Nic dobrego nie przyniesie też ciągłe napełnianie jej datkami.

Ludzie sprzedający na targu to ludzie biznesu. Wyższa klasa społeczna. Bo chociaż trzeba się nachodzić za klientem i nigdy nie da się przewidzieć wysokości dziennego zarobku, to i tak praca jest lżejsza od wielu innych profesji. Żeby mieć co sprzedawać, trzeba najpierw to kupić, a na to nie każdego stać.

A może pora na skuter?

Skuter kiedyś posiadał nieco pogardliwą opinię „motoru dla nastolatków”. Obecny trend racjonalnego zużycia energii spowodował – i będzie powodować w najbliższych latach – przesiadkę z paliwożernych samochodów na pojazdy bardziej przyjazne dla środowiska, nerwów oraz kieszeni właściciela.
 

Odkryć swój talent

Choć neurologia to niezwykle wymagająca dziedzina medycyny, profesor ANDRZEJ POTEMKOWSKI rozwija też inne swoje pasje. Jest człowiekiem niezwykłym – rzeźbi, maluje, fotografuje. I aż dziw bierze, że znajduje na to wszystko czas.

Los złapanego złodzieja

Pojawia się pierwszy cios. Na razie lekki, pięścią, ostrzegawczy.

Ci wszyscy ludzie nie biegli tak długo po to, by cała sprawa została zakończona zbyt szybko. Każdy kolejny cios w różne części ciała skazanego na śmierć wywołuje aplauz i chęć do kontynuacji.